Fortnite sezon 5 seviye atlama
Fortnite sezon 5 seviye atlama

Fortnite Sezon 5’te nasıl hızlı seviye atlanır: Sezon bitmeden XP kazanmanın en iyi yolları

Fortnite Sezon 5‘de sıralama yapmak oldukça yorucu olabilir, ancak bunu hızlıca yapmanın birkaç yöntemi vardır. Epic Games, oyuncuların Fortnite Sezon 5‘te seviye atlaması için sayısız yöntem ekledi. Ancak, Fortnite topluluğu genel olarak sıralamanın uzun bir mesafe gibi göründüğünü bildirdi.

Fortnite sezon 5 seviye atlama
Fortnite sezon 5 seviye atlama

Oyuncuların bu sezon Fortnite’ta ezberleyebilecekleri çeşitli zorluklar ve görevler olsa da Epic, oyunculara büyük bir XP artışı sağlayan bazı NPC tabanlı görevler de ekledi. Bu görevlerden bazıları, oyuncuların NPC’lerle etkileşime girmesini ve ödül hedeflerini ortadan kaldırmasını gerektirir.

Epic Games, Fortnite Bölüm 2 – Sezon 5’ten delikli kartları, zorlukları ve XP jetonlarını kaldırdı. Bunun yerine, oyuncuların fahiş miktarda XP’yi tamamlamaları ve kazanmaları için birçok yeni destansı ve efsanevi görev eklediler.

Fortnite Sezon 5’de nasıl hızlı sıralama yapılır?

# 1 – Destansı Görevler

Epic Games, Fortnite Bölüm 2 – Sezon 5’teki görev konseptini tanıttı ve zorluklara oldukça benziyor. Oyuncuların ödülleri ve çok ihtiyaç duyulan XP takviyesini almak için belirli görevleri tamamlamaları gerekecek.

Fortnite Bölüm 2 – Sezon 5 şimdi altıncı haftasında ve destansı görevlerde birçok zorluk var. Örneğin, oyuncular anında 20.000 XP kazanmak için Fortnite haritasının her yerinde yedi olta varilini imha edebilir .

Aynı zamanda, Fortnite’da 20.000 XP kazanmak için Coral Castle’daki mercan arkadaşlarına sinyal gönderebilirler. Bu destansı görevler doğası gereği basittir ve oyuncular bunları takım gürültüsünde veya takım lobisinde tek başlarına oynarken kolayca tamamlayabilirler.

# 2 – Efsanevi Görevler

Destansı görevler gibi efsanevi görevler de Fortnite Bölüm 2 – Sezon 5’te tanıtıldı. Destansı görevlerin çoğu farklı zorluklara odaklanırken, efsanevi görevler yalnızca belirli bir zorluğa odaklanır.

Oyuncular kendilerini Sezon 5’in altıncı haftasında Fortnite’da 100 kafa vuruşu çekmeye adamalılar. Aynı şekilde, beşinci haftadaki efsanevi görev, oyuncuların Fortnite’taki IO korumalarını ortadan kaldırmasına odaklanmıştı.

Bu zorluklar, destansı görevler kadar kolay değildir ve çok fazla odaklanma gerektirir. Oyuncular, bunları Fortnite Sezon 5‘de tamamlamak için arkadaşlarıyla ekip kurabilir.

Efsanevi bir görevi tamamlamak, oyunculara her biri yaklaşık 55.000 XP verecek. Efsanevi bir görevdeki tüm zorlukları tamamladıktan sonra oyuncular otomatik olarak Fortnite’da özel bir kozmetik ödül alacak.

# 3 – Gizli Görevler 

Bunlar Fortnite Sezon 5‘de kolayca bulunmaz ve oyuncuların belirli etkinlikleri ve görevleri tamamladıktan sonra bunların kilidini açmaları gerekir. Örneğin, bir cephane kutusu açmak, oyuncuların oyun içi için öğütebilecekleri gizli görevlerin kilidini açabilir.

Yapıları ateşle ateşlemek ve oyuncuları uçakla ortadan kaldırmak , Fortnite Sezon 5‘te XP sayısını artırmaya yardımcı oluyor. Bu sezon oyuncuların biraz XP kazanmak için kolayca açabilecekleri yaklaşık 47 gizli görev var.

Bu özel görevlerden bazıları, Mandalorian’ın Beskar zırhını toplamakla da ilgilidir. Bu görevleri tamamlamanın en iyi yolu, oyuncular elendikten sonra yeniden doğacaklarından Team Rumble oynamaktır.

# 4 – NPC ödül mücadeleleri 

Epic Games, Fortnite haritasının her yerine çok sayıda NPC ekledi. Oyuncular, ücretsiz XP verecek bazı ödül zorluklarının kilidini açmak için bu NPC’leri ziyaret edebilir ve onlarla etkileşime girebilirler.

Örneğin, oyuncular bu NPC’lerden ücretsiz XP kazanmak için belirli miktarda külçe altın toplayabilir, ödül sözleşmeleri yürütebilir vb.

Bu NPC görevleri genellikle Fortnite Sezon 5‘te düzenlenir. Bu, oyuncuların oyun içinde daha fazla XP toplamasına olanak tanır.

Bunlar, Fortnite Sezon 5‘te hızlıca XP kazanmanın en iyi dört yöntemidir. Oyuncular, Fortnite‘ta daha fazla XP elde etmek için bir eleme saldırısına da katılabilir veya daha uzun süre hayatta kalabilirler.

Facebook‘ta takip edin.

Android Mobil Uygulamamızı İndir !