The Last of Us Part II’ye Olumsuz Yorum Yağıyor

Naughty Dog’un sabırsızlıkla beklenen oyunu The Last of Us Part II sonunda çıktı. Çıkar çıkmaz da kullanıcılar tarafından olumsuz yorum yağdı. Oyunun Metacritic’teki kullanıcı puanı 3,3’lere kadar düştü.

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve PlayStation için son yılların en çok beklenen oyunlarından birisi olan The Last of Us Part II, birçok gecikmenin ardından en sonunda yayımlandı. Başta oyun basınına gönderilen ve aşırı olumlu yorumlarla karşılanan oyun, geçtiğimiz günlerde oyuncular için de yayımlandı. Metacritic’te “oynanması gereken” rozetini almayı başaran oyuna, oyuncular tarafından düşük puan yağdırıldı.Şu an bu içeriği yazdığımız an itibariyle Metacritic’te 37 binden fazla kullanıcı tarafından puanlanan oyunun puanı, 3,6 iken yapılan 20 binin üstünde yorumun 14 bininden fazlası olumsuz yönde. Oyuna yapılan olumsuz yorumlarda oyunun “propaganda” içerdiği, “politik” ögeler barındırdığı yönünde ağır eleştirilere maruz kalmış. Özellikle bu tür yorumlarda odak noktasının oyundaki LGBT karakterler ve oyundaki işleniş yönleri olduğu görülüyor.

The Last of Us Puan

Bize kalırsa oyunun düşük puan bombardımanına tutulmasının sebeplerinden birisi de henüz oyun çıkmadan oyunla ilgili açığa çıkan bilgiler. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda oyunun sonu da dâhil olmak üzere dev bir sızıntı gerçekleşti. Oyunun çıkmasını bekleyen ve ortaya çıkan bu bilgileri gören oyuncular tarafından da adeta intikam alırcasına oyuna olumsuz yorum yağdırıldı.

Android Mobil Uygulamamızı İndir !